شوید خشک

  • وزن: 200 گرم
  • نوع سبزی: خشک شده
  • ماندگاری: بالا
  • کیفیت: درجه یک
  • توضیح کوتاه: شوید گیاهی است یکساله یا دوساله که‌ گاهی ارتفاع آن به یک متر نیز می‌رسد. ريشه آن راست و مخروطی شکل و سفید است. اين گیاه در اکثر نقاط دنیا از جمله قسمت های جنوب اروپا، مصر، آمریکا و چین پرورش داده می‌شود. میوه‌ی شوید بیضوی، مسطح و به طول ۴ میلی متر و عرض سه میلی متر است. رنگ آن قهوه‌ای روشن و در سطح آن برجستگی هایی به رنگ زرد و در کناره‌های آن لبه بال مانندی به رنگ زرد روشن دیده می‌شد.
+ موارد بیشتر - بستن

کد محصول:6

قیمت : 0 تومان

توضیحات

شوید خشک

شوید Dill

نام علمی Aniethum Graveolens

 

شوید گیاهی است یکساله یا دوساله که‌ گاهی ارتفاع آن به یک متر نیز می‌رسد. ريشه آن راست و مخروطی شکل و سفید است. اين گیاه در اکثر نقاط دنیا از جمله قسمت های جنوب اروپا، مصر، آمریکا و چین پرورش داده می‌شود.

میوه‌ی شوید بیضوی، مسطح و به طول ۴ میلی متر و عرض سه میلی متر است. رنگ آن قهوه‌ای روشن و در سطح آن برجستگی هایی به رنگ زرد و در کناره‌های آن لبه بال مانندی به رنگ زرد روشن دیده می‌شد.

شوید گلهای ریزی دارد که به رنگ زرد روشن است. با آن‌ که شیرین نیست ولی زنبور عسل آنها را دوست دارد.

شوید بصورت گیاه و يا تخم شوید در ایران و چین به مصرف غذایی و دارویی می‌رسد. از تخم شوید روغنی تهیه می‌شود که به عنوان عطر، ادویه، دارو و مواد آرایشی به کار می‌رود.

 

ترکیبات شیمیایی

شوید دارای مواد شیمیایی نظیر کومارین، ارستروید فلاوونوید، گلوکوساید، اسید فنولیک و حدود 16% پروتئین، 15% چربی و 55% مواد هیدروکربن و همچین دارای کلسیم، پتاسيم، ویتامین A و ویتامین  C) می‌باشد.

 

خواص درمانی

تخم شوید دارای ۸۳ روغن می‌باشد. و اثرات درمانی زیادی دارد از جمله به عنوان ضد تشنج، ضد درد، ضد نفخ شکم، ادرارآور و برای تقویت معده به‌کار مي‌رود.

 

برای کسانی که اشتهای زیاد به غذا ندارند و لاغر هستند تخم شوید بهترین دارو است زیرا اشتها را زیاد کرده معده را تقویت می‌کند و انرژی به بدن می‌دهد. تخم شوید را می‌توان برای بی‌خوابی، رودل و گاز معده بکار برد. خانم ‌های شیرده که شیر آنها کم است باید حتما روزی چند بار دم کرده تخم شوید و یا آرد تخم شوید بخورند و در غذای خود مصرف کنند بطور معجزه آسایی شیر آنها زیاد خواهد شد

 

جالب است بدانید که تخم شوید درمان فشار خون نیز هست و ضمنا خاصیت آنتی بیوتیک نیز دارد زیرا باکتریها را می‌کشد و همچنین انقباض عضلات روده و رحم را از بین می‌برد؛ خانم‌هایی که قبل از عادت ماهانه خود احساس درد دارند، بهتر است از

تخم شوید استفاده کنند.

 

طب گیاهی ایران خواص زیادی را برای شوید قائل است. مثلا در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده شوید استفاده می‌کردند که اثر تسکین فوری دارد. شوید اثر بسبار خوبی در رفع سکسکه، رفع استفراغ و دل پیچه‌های کودکان دارد. اسانس یا روغن شوید در بعضی از داروهای ضد نفخ کودکان وجود دارد. اگر کودک شما به علت گاز معده، نفخ و دل درد دارد بهترین دارو چند قطره روغن تخم شوید و يا دم کرده شوید است

از شوید برای دل درد در حیوانات نیز استفاده می‌شود و دام‌داران قدیم به خوبی به این موضوع واقف بودند. مثلا برای گوسفند و بز کافی است که مقدار ۳۰ گرم تخم شوید به آنها داد که نفخ و دل درد را ساکت کند.

 

نحوه مصرف شوید

مقدار مصرف تخم شوید بصورت دارو: حدود یک قاشق سوپ خوری تخم شوید را در داخل قوری ریخته و روی آن آب‌جوش بر‌یزید و مانند چای حدود پنج دقیقه دم کرده و در روز سه بار این چایی را مصرف کتید.

 

در مورد بیمارانی که دچار استفراغ شدید هستند و هیچ غلایی حتی آب را نمی‌توانند در معده خود نگاه دارند بهترین درمان شوید است. این نوع بیماران باید دم کرده شوید و یا تخم شوید را آهسته آهسته بنوشند.

نظرات

دیدگاه خود را در مورد محصول مطرح نمایید

امتیاز از 1 تا 5 متن

نظرات

0 نظر

سایر محصولات تولیدیار سمیه فولادی

مشاهده همه