فروش ویژه

حبه عناب

  • وزن: 200 گرم
  • شکل: حبه
  • اندازه حبه ها: ده میلی متر
  • رنگ: روشن
  • توضیح کوتاه: عناب دارای لعاب فراوان حدود ۵/ مواد پروتئینی، ۴/ مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین ‏ و املاح می‌باشد. در عصاره آبی چوب عناب اسید زی زی فیک و اسید زی زی فوماتیک وجود دارد.
+ موارد بیشتر - بستن

کد محصول:11

قیمت : 15,000 تومان

قیمت با تخفیف : 13,000 تومان

توضیحات

حبه عناب

عناب Jujube Tree

نام علمی Zizyphus jujube Mill 

«نرم‌کننده سینه و ضد بیخوابی»

عناب درختی است که ارتفاع آن تا ۸ متر می‌رسد. نوعی از این درخت مستقیم و باریک است و نوعی دیگر به صورت کج و معوج بالا می‌رود. درخت عناب بومی مناطق گرمسیر است. کشت آن در شمال آفریقا؛ جنوب اروپا و نواحی مدیترانه رواج دارد. درایران این درخت در مناطق شمال و نیز در بندرعباس می روید. درخت عناب در کم آبی بسیار مقاوم می‌باشد.

برگهای این درخت کوچک، زیبا، شفاف، متناوب و دندانه دار است. گلهای آن کوچک و به رنگ سبز مایل به زرد می‌باشد. میوه این درخت عناب نامیده می‌شود. که به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای و به شکل تخم مرغ (حداکثر طول ۲ سانتیمر) و دارای یک هسته است. طعم عناب کمی شیرین است.

 

ترکیبات شیمیایی

عناب دارای لعاب فراوان حدود ۵/ مواد پروتئینی، ۴/ مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین ‏ و املاح می‌باشد. در عصاره آبی چوب عناب اسید زی زی فیک و اسید زی زی فوماتیک وجود دارد.

صور دارویی

جوشانده عناب: ۵۰ گرم عناب را در یک لیتر آب ريخته و بجوشانید تا حجم آن دو سوم شود.

جوشانده عناب و جو: ۱۴ دانه عناب را با ۲۵ گرم جو پوست کنده مخلوط کرده و در ۲ لیتر آب ريخته و آنقدر بجوشانید تا جو به ‌اصطلاح شکفته شود و 5/1 لیتر آب باقی بماند. این جوشانده را بگذارید بماند تا ته نشین شود. سپس روی آنرا بردارید و بنوشید.

خیس کرده عناب: تعدا ۲۰ دانه عناب را با ۳۰ دانه مویز دانه گرفته و ۳۰ دانه سپستان و ۱۷ گرم شاخه گلدار بنفشه در نیم لیتر آب خیس کنید و بگذارید تا صبح بماند. سپس آن‌ را صاف کرده و با ۵۰ گرم شیرخشت و ۵۰ گرم ترنجبین مخلوط کنید تا کاملاً حل شود. سپس قدری گلاب به آن اضافه کرده و بنوشید.

 

منبع: کتاب یکصد گیاه معجزه گر، دکتر سهراب خوش بین

نظرات

دیدگاه خود را در مورد محصول مطرح نمایید

امتیاز از 1 تا 5 متن

نظرات

0 نظر

سایر محصولات تولیدیار علی خوشبخت

مشاهده همه