فروش ویژه

چای کوهی

  • وزن: 1000 گرم
  • کیفت: تمیز و درجه یک
  • وزن: برای خرید مقدار کم تر از یک کیلو با پشتیبانی تماس بگیرید
  • توضیح کوتاه: از نظر طب قدیم ایران اين گیاه گرم و خشک است. ماده قرمز رنگی که در برگهای چای کوهی وجود دارد و با فشار دادن برگها از آن استخراج می شود برای التیام زخم‌ها و درمان سوختگی‌ها بکار می‌رود.
+ موارد بیشتر - بستن

کد محصول:15

قیمت : 200,000 تومان

قیمت با تخفیف : 150,000 تومان

توضیحات

چای کوهی

چای کوهی     St. John`s Wort

نام علمی         Hypericum perforatum

چای کوهی به مقدار زیاد درآمریکا و اروپا پرورش می‌یابد و معمولاً به صورت خودرو در میان مزارع گندم و ذرت یافت می‌شود. چای کوهی در اروپا و آمریکا بنام سنت جونز ورت شهرت دارد و مدتی است که بسیار معروف شده و تقریبا برای هر بیماری به‌کار می‌رود. ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی اين گیاه را نام هوناربقون نام‌گذاری کرده و آنرا برای درمان درد سیاتیک، نقرس، سوختگی و التیام زخم‌ها و تنظیم پریود خانم‌ها و تعدادی دیگر از بیماریها به کار می‌برده است. جالب است که بدانید روغن چای کوهی برای مدت سه قرن در انگلستان تتها داروی درمان زخم‌ها بوده است. چای کوهی درایران در دامنه کوههای البرز، کرج، چالوس، مازندران و نقاط غرب ایران به حد زیاد می‌روید. در اروپا نانوائیها این گیاه را خوب می‌شناسند زبرا کمی از آن را به آرد اضافه می‌کنند که نان را بهتر و خوش طعم‌تر کند. چای کوهی گیاهی است با ارتفاع تقریبی نیم متر، برگهای آن بصورت جفت به ساقه چسییده است که در آنها صدها نقطه شفاف که شبیه سوراخ است دیده می‌شود دراین نقاط شفاف غده‌هایی مملو از مایع قرمز رنگ وجود دارد.

گل های چای کوهی به رنگ سفید یا زرد می‌باشد که در قلةٌ ساقه به صورت مجتمع به چشم می‌خورد. اين گل ها کمی معطر و دارای بوی مخصوصی می‌باشند. میوه چای کوهی به شکل کپسول است.

سرخ پوستان آمریکا از قدیم‌الایام از چای کوهی به عنوان غذا استفاده کرده و برگهای آن‌را هم به عنوان داروی آرامبخش بکار می‌برند.

ترکیبات شیمیایی چای کوهی

مهمترین ماده شیمیاتی چای کوهی هایپرین و همچنین ماده قرمز رنگی بنام هایپریسین است. چای کوهی دارای تانن و اسید نیکوتی‌نیک نیز می‌باشد.

خواص طبی چای کوهی

از نظر طب قدیم ایران اين گیاه گرم و خشک است. ماده قرمز رنگی که در برگهای چای کوهی وجود دارد و با فشار دادن برگها از آن استخراج می شود برای التیام زخم‌ها و درمان سوختگی‌ها بکار می‌رود.

برای تهیه جوشانده و یا دم‌کرده اين گیاه باید حدود یک قاشق چای خوری برگ و گل خشک گیاه را در دو فنجان آب جوش ریخته و آن را آن قدر بجوشانید تا یک فنجان باقی بماند سپس آن‌را مصرف کنید.

بهرحال ساده‌ترین راه استفاده از چای کوهی عصاره یا تنتور آن است. مقدار مصرف تنتور و عصاره چای کوهی 10 تا 15  قطره مخلوط با آب سه بار در روز است. چای کوهی درمان بسیاری از بیماریها و دردهاست.

بطور خللاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) ضد کرم معده و روده می‌باشد.

2) ادرارآور و تتظیم‌کننده پربود است.

۳) گرفتگی صدا را باز می‌کند و خلط آور است.

4) ترشح ادرار را زیاد می‌کند و صفراآور است.

۵) برای درمان مرض کزاز به‌کار می‌رود.

۶) برای درمان سیاتیک، نقرس و سردرد باید دم کرده برگ این گپاه را با سرکه مخلوط کنید و با تنتور و عصاره آن را تا مدت چهل روز بخورید.

7) یک قاشق چای خوری تخم اين گیاه را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و روزی سه بار بخورید درمان درد سیاتیک می‌باشد.

۸) اگر برگ آن را بصورت پودر درآورید و روی زخم‌های عمیق و متعفن بپاشید این نوع زخم‌ها را خوب می کند.

9) درمان کننده اسهال و اسهال خونی است.

10) برای درمان بیماریهای کبدی، احتباس ادراری، بیماریهای روانی و بیماریهای اعصاب بسیار مفید است.

11) تورم ریوی و خونریزی ریه را درمان می‌کند.

12) پریود نامتظم خانم‌ها را تنظیم می‌کند.

13) برای درد دنبالچه بهترین دارو است.

14) تمیزکننده کبد است بطوریکه تکه‌های ریز سفید رنگی که از کبد بیرون آمده در داخل ادرار بخویی دیده می‌شود.

15) اگر تخم چای کوهی را دم کنید این دم کرده درمان گرفتگی رگهای معده می‌باشد که به علت ضربه خوردن به معده و یا افتادن ایجاد شده است.

16) درمان‌کننده آسم، تنگی نفس، درد صورت و درد سینه می‌باشد.

17) برای شکستگی استخوان و ضرب دیدگی عضلات و استخوان داروی مفیدی است.

18) در صورت احتمال خونریزی مغزی حتماً از اين دارو استفاده کنید.

19) ضعف جنسی را درمان می‌کند.

20) درمان‌کننده بیماری مننژیت است.

21) برای درمان فلج نیز به کار می‌رود.

22) درمان بیماری کزاز است.

23) سیاه سرفه را ازیین می‌برد.

24) درد پشت و گردن و خشکی گردن را درمان می‌کند.

25) یکی از بهترین گیاهان برای تتظیم و درمان بیماریهای دستگاه هاضمه می‌باشد.

26) برای کم خونی مفید است.

27) چای کوهی اشتها را باز می‌کند بنابراین می‌توان آنرا به بچه‌ها و افراد مسن که اشتها ندارند داد.

28) سنگ کلیه را از بين می‌برد.

29) درمان قولنج کبدی، کلیوی و زردی است.

30) ضد افسردگی می‌باشد.

31) درمان‌کننده بی‌خوابی است.

32) در درمان سرماخوردگی معجزه می‌کند.

33) برای درمان تب و نیش سمی حشرات به کار می‌رود.

و بالاخره با تحقیقات جدیدی که دانشمندان روی اين گیاه معجزه آسا انجام داده‌اند، دریافته‌اند که چای کوهی می‌تواند ویروسها را از بين ببرد و حتی روی ویروس بیماری ایدز نیز اثر دارد. مدتی است که بیماران مبتلا به ایدز از اين گیاه استفاده می‌کنند که سیستم دفاعی بدن آنها را تقویت کرده و بیماری را تقریباً متوقف کرده است. تعدادی از بیماران وزن اضافه کرده و به زندگی روزانه خود برگشته‌اند. البته هنوز تحقیقات درمورد اثر اين گیاه به روی بیماری ایدز ادامه دارد.

دانشمندان مدتی است که روی اثر چای کوهی بر روی سرطان خون تحقیقات دامنه داری را شروع کرده‌اند و به نتایج درخشانی دست یافته‌اند.

تحقیقات نشان داد که عصاره اين گیاه حتی از دیواره مغزی نیز عبور می‌کند و اين مسئله برای درمان بیماران مبتلا به ایدز بسیار مهم است.

همان طوریکه قبلا گفته شد اين دارو اثر بسبار خوبی بر روی افسردگی دارد. البته اگر سه ماه متوالی از اين دارو استفاده شود حالات افسردگی را از بین برده، بی‌خوابی را مداوا می‌کند و بیماران اعتماد بنفس خود را باز می یابند.

کسانی که از اين دارو استفاده می‌کنند بهتر است که از خوردن گوشت‌های کنسرو شده مانند کالباس، شکلات و خوراک های شور پرهیز کنند. همچنین کسانی که از قرص ضد بارداری، داروهای آسم و ضد سرماخوردگی و حساسیت استفاده می‌کنند بهتر است چای کوهی مصرف نکنند.

 

منبع: کتاب یکصد گیاه معجزه گر، دکتر سهراب خوش بین

نظرات

دیدگاه خود را در مورد محصول مطرح نمایید

امتیاز از 1 تا 5 متن

نظرات

0 نظر

سایر محصولات تولیدیار سمیه سلیمانی

مشاهده همه